Zeiberlichova 49

Aktuality MŠ

 

 


 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MTEŘSKÁ ŠKOLA BRNO,
ZEIBERLICHOVA 49, 644 00  BRNO  

Úřední hodiny o prázdninách: 

 středa    3.7. 2019     9.00 – 12.00 hod. 

 pondělí 8.7. 2019     9.00 – 12.00 hod. 

  středa  17.7.2019     9.00 – 12.00 hod. 

  středa  31.7. 2019    9.00 – 12.00 hod. 

  středa   7.8. 2019    9.00 – 12.00 hod. 

  středa  28.8. 2019   9.00  – 12.00 hod.  

Jindy možno po telefonické domluvě:

541 238 227

777 582 448

                                                           e-mail:  info@zssobesice.cz                                                            

 


 

CELODENNÍ VÝLET

V pátek 24. 5. 2019 jsme se s dětmi vydali na celodenní výlet. Cílem byl hřebčín Napajedla a platba lodí po Baťově kanálu.
První zastávka začala svačinkou a prohlídkou historického hřebčína Napajedla s tradičním chovem koní, který patří k největším na Moravě. Paní průvodkyně nás provedla po hřebčíně a dětem přiblížila život koní a péči o ně.
Další zastávkou bylo přístaviště na Baťově kanálu ve Spytiněvi Před plavbou se děti posilnily a odpočinuly si. Museli jsme počkat na vyčištění kanálu po předchozích deštích. Na konec se vše podařilo a pro děti to byl další zajímavý zážitek. V přístavišti se nachází domovské kotviště výletní lodi Morava s vyhlídkovou i krytou palubou, na níž jsme podnikli  netradiční hodinovou plavbu po Baťově kanálu. Děti se od paní průvodkyně dozvěděly spoustu zajímavého o místní lodní dopravě. Součástí dobrodružství bylo proplutí plavební komorou, podplouvání pod nízkými mostky a dobrodružná otočka v přístavišti Babice a návrat do Spytiněvi.
Po posledním posilnění následovala cesta domů.
Dnešní den plný sluníčka, pohody a milých lidí se vydařil, měli jsme hodného pana řidiče a šikovnou slečnu průvodkyni, která nás celý den provázela.
Výlet nám vyšel na jedničku a děti si odnesly mnoho nových poznatků, zážitků a dobré nálady.

Celý dobrodružný den můžete prožít s dětmi při prohlížení fotografií  ve  FOTOGALERII

 


 

ČARODĚJNICKÝ REJ

V úterý 30. 4. 2019 se konal v naší školce v dopoledních hodinách „Čarodějnický rej“.
Dostavili se na něj čarodějové, čarodějky, kouzelníci a ježibaby z celých Soběšic.
Jak to všem slušelo si můžete prohlédnout ve  FOTOGALERII

 


 

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

V pátek 12. 4. 2019 jsme se sešli na velikonočním tvoření rodičů a dětí ve třídě Sluníček na Síčce. Děti si společně se svými nejbližšími vytvořily tři výrobky s velikonoční tématikou – slepičku, zajíčka a nazdobili vajíčko. Všichni si odnášeli domů nejen symboly jara a Velikonoc, ale i pocit příjemně stráveného odpoledne.

Příjemná a tvořivá atmosféra je k nahlédnutí ve  FOTOGALERII

 


 

PROJEKTOVÝ DEN se soběšickými hasiči

Na středu 10. 4. 2019 jsme připravili se soběšickými hasiči pro naše předškoláky zajímavý projektový den. Děti se na setkání těšily a v MŠ si vyrobily model hasičského auta a vymalovávaly omalovánky. Pak za námi přijeli dobrovolní a profesionální hasiči SDH Brno – Soběšice a HZS JmK zastoupeni panem Doubkem starším a mladším. Dětem vysvětlili, jak se chovat v případě vypuknutí požáru a následně jsme si společně vyzkoušeli rychlou evakuaci školky za dýmu z dýmovnice. Na to jsme navštívili místní hasičku, kde dětem přiblížili svoji náročnou práci. Předškoláci se také dozvěděli, kdo se může stát hasičem a v jakých situacích hasiči zasahují. V zábavném programu dráčka „Hasíka“ si děti připomněly důležitá telefonní čísla, jak funguje IZS. Dráček „Hasík“ mimo jiné dětem radil, jak se správně zachovat v nebezpečných situacích, jak uhasit hořící oblečení, jak si přivolat pomoc a v jakých případech nám mohou hasiči pomoci. Pak si kluci a holky mohli prohlédnout vybavení hasičů i hasičskou techniku. Na závěr všichni dostali sladkou odměnu a odnesli si malý dárek.

Poučný program plný důležitých informací se nám všem líbil a hasičům děkujeme za skvělé dopoledne. 

Fotografie ze zdařilé akce naleznete  ZDE

 


 

DIVADLO

V pondělí 8. 4. 2019 k nám do školky přijelo Divadlo Úsměv s pohádkou „O zahradníku Rudolfovi“. Děti se ve veselé pohádce setkaly s kašpárkem, babičkou, zahradníkem Rudolfem, husou Agátou, zlomyslnou vránou, krtkem, kosem a žížalou. Všem dětem se pohádka se spoustou písniček líbila.

Fotografie naleznete ve  FOTOGALERII

 


 

Zapojení odborníka z praxe do vzdělávání v MŠ – zdravotní sestřička

V úterý 2. 4. 2019 prožili naši předškoláci opět zajímavé dopoledne tentokrát se zdravotní sestřičkou Janou a s pohádkou z cyklu „Byl jeden život“.

Fotografie ze  setkání naleznete ve  FOTOGALERII

 


 

Zápis do mateřské školy pro školní rok 2019/2020

1. fáze – vydávání přihlášek
od 1.4. do 1.5. 2019 (prostřednictvím internetu z domova) – www.zapisdoms.brno.cz.

Pokud nemáte možnost si přihlášku vytisknout sami, můžete se dostavit do kanceláře základní školy ZŠ a MŠ Brno, Zeiberlichova 49, ve dnech 15. 4. + 16.4. 2019 v době od 8.00 do 15.00 hod. Pokud vám tento termín nevyhovuje lze po telefonické domluvě i jindy, tel. číslo 541 238 227.

2. fáze – sběr přihlášek
2.5.+ 3.5 2019 od 8.00 do 16.00 hod. v kanceláři základní školy ZŠ a MŠ Brno, Zeiberlichova 49.

Přineste sebou: vyplněnou přihlášku, rodný list dítěte, občanský průkaz, doklad o trvalém pobytu dítěte (pokud je jiná adresa dítěte a zákonného zástupce).

https://zapisdoms.brno.cz/skola/zakladni-skola-materska-skola-brno-zeiberlichova-49

 


 

Den otevřených dveří ZŠ a MŠ se uskuteční ve čtvrtek 4. 4. 2019
od 8.00 do 14.00h

 


 

Zapojení odborníka z praxe do vzdělávání v MŠ – paní prodavačka

V úterý 26. 3. 2019 přišla za našimi předškoláky paní prodavačka Eliška, aby je seznámila se svojí prací.

Fotografie ze  setkání naleznete ve  FOTOGALERII

 


 

PLANETÁRIUM

V úterý 12. 3. 2019 navštívilo naši školku pojízdné Planetárium Morava s pohádkou POLARIS.
Hlavní hrdinové lední medvěd, tučňák a černý pasažér chobotnice se vydali do vesmíru ve vesmírné lodi Polaris, kterou si postavili ze staré ponorky. Děti s nimi prožily napínavé dobrodružství na cestě k vzdáleným planetám i šťastný návrat na jižní pól. Dozvěděly se též co je polární noc a den, proč se střídají roční období a další zajímavosti. Krátká pohádka o Medvědici vyprávěla příběh o tom jak se na oblohu dostalo souhvězdí Velké medvědice (Velký vůz) a Malé medvědice (Malý vůz).
Fotografie si můžete prohlédnout ve  FOTOGALERII

 


 

TETINY

Ve středu 6. 3. 2019 k nám do školky přijely pohádkové Tetiny s programem „Tetiny ve světě“. Matylda a Klotylda spolu s Emilkou Holubovou provedly děti všemi kontinenty. Děti se dozvěděly zajímavé informace o tamních obyvatelích, jejich zvycích i oblečení.

Foto z vydařeného pořadu naleznete  ZDE

 


 

KARNEVAL ZŠ A MŠ

V neděli 3. 3. 2019 se konal společný karneval ZŠ a MŠ Zeiberlichova v sále restaurace Na Rozárce. Děti přišly nastrojené do krásných masek a společně jsme si užili hezké odpoledne plné zábavy.

Fotografie pro vzpomínku volně k nahlédnutí najdete  ZDE

 

 

 


 

VOJENSKÁ HUDBA OLOMOUC – koncert

V pátek 8. 2. 2019 do naší školy zavítala v rámci projektu „Odborníci do škol“ Vojenská hudba Olomouc. V tělocvičně ZŠ hudebníci zpestřili dětem dopoledne příjemnou hudbou a seznámili je se 14 hudebními nástroji pomocí hudebních ukázek ze známých pohádek. Děti si s chutí zazpívaly a písně rytmicky doprovodily. Na závěr hudebníci odpovídali na zvídavé otázky dětí.
Fotografie ze zdařilé akce naleznete  ZDE

 


 

MUZIKOTERAPIE

Ve středu 6. 2. 2019 jsme prožili příjemné dopoledne s Muzikoterapií. Paní Lenka za námi přijela tentokrát s indiánskou pohádkou. Všechny děti měly možnost si na netradiční nástroje samy zahrát a z blízka si je prohlédnout. Hudební dopoledne se všem moc líbilo. Fotografie si můžete prohlédnout ve  FOTOGALERII

 


 

PLAVÁNÍ

První hodina plavání je ve čtvrtek 7. 2. 2019

 


 

PRVŇÁČCI v MŠ a paní zubařka v MŠ
(zapojení odborníka z praxe do vzdělávání v MŠ)

Ve čtvrtek 31. 1. 2019, jsme měli v MŠ vzácnou návštěvu, přišli za námi prvňáčci ze ZŠ a přečetli nám krátkou pohádku, bylo to velmi milé setkání.
Za našimi předškoláky pak přišla paní zubařka, která jim pověděla mnoho zajímavého o své práci. Pohádka z cyklu „Byl jeden život“, jim názorně vysvětlila  proč vzniká zubní kaz. V úterý 5. 2. 2019 za námi opět přišla paní zubařka, děti si vyzkoušely správné čištění zoubků, poslechly si pohádku o nemocném zoubku a vymalovovaly si omalovánku. Čeká nás ještě jedno milé setkání.
Fotografie naleznete ve  FOTOGALERII

 


 

DIVADLO

V pondělí 21.1.2019 k nám do školky přijelo Divadlo Úsměv s pohádkou „Nemocný pejsek“
Zeptejte se dětí jak se jim pohádka líbila, proč pejsek onemocněl, k čemu ho navedla vrána a kdo zavolal paní doktorku…

Fotografie k nahlédnutí naleznete  ZDE

 


 

Přejeme všem dětem, rodičům a přátelům naší školy krásné Vánoce a hodně zdraví, lásky a radosti v roce 2019

kolektiv zaměstnanců MŠ a ZŠ

 


 

VÁNOČNÍ  BESÍDKA

se konala
v úterý 18. 12. 2018 od 16:00h ve třídě Motýlků a
ve středu 19. 12. 2018 od 16:00h ve třídě Hvězdiček a Sluníček.
Paní učitelky s dětmi připravily vystoupení plné písniček a básniček.
Hodné maminky, přinesly dětem za odměnu na ochutnání cukrovíčko. Děkujeme jim mnohokrát.
Všechny děti i paní učitelky měly velkou radost, že se jejich snažení všem líbilo.
Bylo to pro nás všechny příjemné, milé a sváteční, zakončení letošního roku.

 


 

MIKULÁŠ V MŠ

V pondělí 5. 12. 2018 nás ve školce navštívil Mikuláš, anděl a čert. Mikuláš věděl, kdo je hodný a kdo zlobí. Jak návštěva probíhala vám přiblíží fotografie  ZDE

 


 

ČERTOVINY V MŠ

V úterý 4. 12. 2018 dopoledne se naše školka proměnila v peklíčko s čertíky a čerticemi. Jak to všem slušelo, můžete zhlédnout ve  FOTOGALERII

 


 

VÁNOČNÍ KONCERT

V pondělí 3. 12. 2018 jsme společně s dětmi prožily dopoledne plné hudby, krásných melodií, zpěvu a pohybu. Vánoční koncert Mgr. Břetislava Vojkůvky „Pro radost“ dokázal děti zaujmout a navodit radostnou a sváteční atmosféru blížících se Vánoc. Prožitek a zaujetí Hvězdiček, Sluníček i Motýlků můžete zhlédnout ve  FOTOGALERII

 


 

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ

V pátek 30. 11. 2018 jsme se sešli k společnému vánočnímu tvoření. Pod rukama dětí a jejich doprovodu vznikaly hvězdičky, stromečky a svícínky. Děkujeme všem zúčastněným za příjemnou a tvořivou atmosféru. Fotografie z vydařené akce naleznete  ZDE

 


 

TETINY

V pátek 16. 11. 2018 k nám do školky přijely pohádkové Tetiny s programem „Tetiny v kuchyni“. Matylda a Klotylda zavedly děti do světa potravin, ovoce a zeleniny. S příjemným humorem se zpívalo o jídle, vaření a všem, co k tomu patří. Děti měly také možnost zahrát si v pohádce O Koblížkovi. Za svoji pozornost a potlesk byly odměněny nálepkami hlavních aktérek – Klotyldy a Matyldy. Tetiny dokázaly, že s tetinama zpívání je lepší než zívání :-). Foto z vydařeného pořadu naleznete  ZDE

 


 

PROJEKTOVÝ DEN s paní knihovnicí

Ve středu 14. 11. 2018 prožili naši předškoláci svůj první projektový den.

Děti dostaly malý úkol donést si z domova oblíbenou knížku a namalovat pro paní knihovnici na její téma obrázek. Některé děti malovaly obrázek doma, některé ho namalovaly ve školce. Všechny obrázky byly moc hezké a paní knihovnice z nich měla radost. Od rána jsme si pak společně knížky prohlíželi a povídali si o nich. S paní knihovnicí jsme také navštívili místní knihovnu, kde předškoláky čekala pohádka z „Knihovnické knížky“ a nemocnice pro knížky. Paní knihovnice nám ukázala, jak se knížky obalují a jak se i léčí. Kluci a holky se dozvěděli spoustu zajímavých informací nejen o práci paní knihovnice, ale i o historii vzniku knih a jejich důležitosti. Mohli si knížky volně prohlížet a potrhané zkusit opravit. Děkujeme paní knihovnici za velice zajímavé dopoledne. Fotografie z projektového dne naleznete ve  FOTOGALERII

 


 

MUZIKOTERAPIE

V pátek 2.11. 2018 jsme prožili příjemné dopoledne s Muzikoterapií – hudebně prožitkovou aktivitou, která přináší uvolnění a zklidnění organismu. Děti se pomocí zvuků rozličných nástrojků přenesly do pohádky s vílami a skřítky. S domorodými lovci putovaly pralesem, ve kterém potkaly slony i veselé opičky. Děti byly vtaženy do zvuků netradičních nástrojků, které měly možnost si vyzkoušet. Hudební dopoledne se všem moc líbilo. Fotografie můžete zhlédnout ve  FOTOGALERII

 


 

CANISTERAPIE – zapojení odborníka z praxe do vzdělávání v MŠ

V úterý 23. 10. 2018 se uskutečnilo jedno ze tří plánovaných setkání našich předškoláků s paní Leou a pejskem Pepou.
Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o životě a potřebách pejsků.
Paní Lea dětem přiblíží jak se správně starat o čtyřnohého kamaráda a Pepa ukáže, co se může pejsek všechno naučit.

Ukázku z prvního setkání naleznete  ZDE

 

 


 

JEZÍRKO 

V pondělí 15. 10. 2018 jsme se s předškoláky vypravili na Jezírko na výukový program Mravencovo desatero.

Přivítali nás zde Honza s Eliškou, kteří si děti rozdělili na dvě skupiny. Nejdříve se děti náležitě posílily a pak následoval vlastní výukový program. Část probíhala ve vnitřních prostorách a část přímo v lese v okolí Jezírka.

Děti se dozvěděly nové informace o životě v mraveništi, formou pohybových a didaktických her zjistily, čím se mravenci živí, jak se spolu dorozumívají, proč se starají o mšice, z čeho si staví mraveniště, jaké nepřátele mají, v jakém prostředí žijí, z jakých částí se skládá mravenčí tělo a mnoho dalšího.
Na mravenčí stezce lesem si zahrály si spoustu pohybových her a poznaly jak důležitá je vzájemná spolupráce. Děti zkoušely spolupráci při přenášení nákladu i mravenčí potravy a zaháněly dravé slunéčko.

Ve vnitřních prostorách si děti vyrobily tykadla, skládaly tělo mravence a v modelu mraveniště si vyzkoušely, jaké je to být mravencem. Děti prolézaly 16 metrů zatočených tmavých a  úzkých chodbiček s vitrínkami s ukázkou výjevů ze života mravenců a plnily úkoly.

Dětem se program líbil a užily si ho. Společně s našimi předškoláky jsme prožili velmi příjemné dopoledne.

Fotografie k nahlédnutí naleznete ZDE

 


 

PLAVÁNÍ

Informace pro rodiče dětí, které jsou nahlášené do kurzu plavání:
Letos začínáme 4. 10. 2018

Kurz plavání se koná každý čtvrtek. Přijede si pro nás autobus a odveze nás až na Kraví horu a stejně tak nás po výuce plavání odveze zpět před školku.

Co mají mít děti v batůžku:
– Plavky
– Osušku nebo župan, který dobře saje a dítě si ho pozná (froté)
– Holčičky s dlouhými vlasy – hřeben
– Koupací čepice
– Gumové boty k vodě (typu Crocks)

Žádáme rodiče dětí, které budou chodit do plavání, aby nedávali dětem zbytečné cennosti jako např. řetízky, náramky, hračky. Za tyto nepotřebné věci nezodpovídáme. Jídlo a pití také není třeba, odjíždíme po svačině a hned po příjezdu máme oběd.

 


 

BAREVNÝ TÝDEN  (01. 10. – 05. 10. 2018 )

Každý den v prvním říjnovém týdnu se nesl v duchu jiné barvy. Pondělí bylo červené, úterý žluté, středa zelená, čtvrtek modrý a pátek oranžový. Jak to dětem slušelo, uvidíte ve  FOTOGALERII

 


 

Batůžkový den

Ve čtvrtek dne 27.9. 2018 jsme s dětmi vydali na delší procházku do přírody. Počasí se nám vydařilo, zima nám nebyla. Cestou jsme viděli mnoho zajímavého. Viděli jsme pejska, kterého na procházce doprovázela kočička, koníky na pastvě, hejno vrabčáků, pštrosy v ohradě i černé labutě u jezírka. Děti si pochutnaly na dobrůtkách, které jim připravily jejich maminky a postavily si domeček z kůry. Fotografie naleznete  ZDE

 


 

DIVADLO

V pátek 21.9.2018 k nám do školky přijelo Divadlo Úsměv s pohádkou „O pejskovi a kočičce“

Oslavu svátku a narozenin prožili pejsek a kočička spolu s dětmi. Pohádka začala pořádným úklidem,  vypráním a usušením kožíšků. Pak se pejsek s kočičkou společně pustili do přípravy dortu, po kterém pejska pořádně bolelo bříško. Nechte si pohádku od dětí vyprávět. Fotografie k nahlédnutí naleznete ve  FOTOGALERII

 


 

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku
(vydalo MŠMT pod č. j. 9482/2012-22)

Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku (dále Desatero pro rodiče) je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.

Byl vytvořen odborníky na předškolní vzdělávání a pedagogy z praxe a je určen Vám, kteří se zajímáte o vzdělávání svého dítěte.

Vstup do první třídy základní školy představuje pro dítě velkou životní změnu. Mění se role dítěte, prostředí, dospělí i vrstevníci, denní program, náplň činnosti, nároky i požadavky. Aby dítě mohlo zvládnout tuto náročnou situaci bez vážnějších problémů, mělo by být nejen dostatečně vývojově a sociálně zralé, ale také dobře připravené.

Materiál nabízí základní přehled toho, co by mělo Vaše dítě zvládnout před vstupem do základní školy. Jsou zde zachyceny výchovné a vzdělávací předpoklady. Mějte však na zřeteli, že zrání dítěte je nerovnoměrné. Každé dítě nemusí všech parametrů dosáhnout, ale může se k nim přiblížit.

Přehled základních dovedností propojuje a sjednocuje cíle rodiny a školy. Proto je velmi důležitá naše vzájemná spolupráce.

Text Desatera si můžete stáhnout z přiloženého souboru – Desatero pro rodiče

 


 

UPOZORNĚNÍ

Mateřská škola (detašované pracoviště Síčka 1a) je z důvodu zvýšení bezpečnosti dětí
po celý den zabezpečena

V době příchodu a rozcházení dětí umožní vstup do MŠ bezpečnostní kód
6:45 – 8:30h – příchod dětí
12:15- 12:45h a 14:30 – 16:30h – rozcházení dětí

Mimo uvedenou dobu bude MŠ uzamčena

 


 

Vážení rodiče, prosíme o pečlivé prostudování  Školního řádu MŠ.
Děkujeme

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit