Aktuality MŠ

DIVADLO

Ve středu 16. 10. 2019 k nám do školky přijede Divadlo Úsměv s pohádkou.

Více informací naleznete na nástěnce v MŠ

CANISTERAPIE – zapojení odborníka z praxe do vzdělávání v MŠ

V pátek 4. 10. 2019 se uskutečnilo jedno ze tří plánovaných setkání našich předškoláků s paní Leou a pejskem Pepou.
Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o životě a potřebách pejsků.
Paní Lea dětem přiblíží jak se správně starat o čtyřnohého kamaráda a Pepa ukáže, co se může pejsek všechno naučit.

Ukázku z prvního setkání naleznete  ZDE

JEZÍRKO

Ve středu 25. 9. 2019 jsme se s našimi předškoláky vypravili na výukový program „Mravencovo desatero“ na Jezírko.

Přivítaly nás zde Jana a Světla. Děti se nejdříve náležitě posilnily a pak následoval vlastní výukový program. Jana a Světla i děti rozdělily na dvě skupiny, část programu probíhala ve vnitřních prostorách a část přímo v lese v okolí Jezírka.

Formou didaktických a pohybových her se děti dozvěděly nové informace o vývoji mravence, o životě v mraveništi, z čeho si mravenci mraveniště staví, z jakých částí se skládá mravenčí tělo, jak se spolu dorozumívají, proč se starají o mšice, jaké nepřátele mají, v jakém prostředí žijí, čím se živí a mnoho dalšího.

Ve vnitřních prostorách děti skládaly tělo mravence, vývojové puzzle a v modelu mraveniště si vyzkoušely, jaké je to být mravencem. Děti prolézaly 16 metrů zatočených tmavých a  úzkých chodbiček s vitrínkami s ukázkou výjevů ze života mravenců a plnily úkoly.

Na mravenčí stezce lesem si zahrály i spoustu pohybových her a poznaly jak důležitá je vzájemná spolupráce. Děti zkoušely spolupráci při přenášení nákladu i mravenčí potravy, stavěly mraveniště a zaháněly dravé slunéčko.

Dětem se program líbil a užily si ho. Společně s našimi předškoláky jsme prožili velmi příjemné dopoledne.

Fotografie k nahlédnutí naleznete  ZDE

PLAVÁNÍ

Informace pro rodiče dětí, které jsou nahlášené do kurzu plavání:
Letos začínáme 3. 10. 2019

Kurz plavání se koná každý čtvrtek. Přijede si pro nás autobus a odveze nás až na Kraví horu a stejně tak nás po výuce plavání odveze zpět před školku.

Co mají mít děti v batůžku:
– Plavky
– Ručník nebo župan, který dobře saje a dítě si ho pozná
– Holčičky s dlouhými vlasy – hřeben
– Koupací čepice
– Gumové boty k vodě (typu Crocks)

Žádáme rodiče dětí, které budou chodit do plavání, aby nedávali dětem zbytečné cennosti jako např. řetízky, náramky, popřípadě ani hračky. Za tyto nepotřebné věci nezodpovídáme. Jídlo a pití také není třeba, odjíždíme po svačině a hned po příjezdu máme oběd.

Zahajovací třídní schůzka rodičů všech dětí
(třídy Motýlci, Hvězdičky, Sluníčka)

se koná ve čtvrtek 12. 9. 2019 od 16:00h v přízemí budovy detašovaného pracoviště Síčka 1a ve třídě Sluníček.

Pro klidný a nerušený průběh prosíme rodiče, aby se dostavili bez dětí.

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku
(vydalo MŠMT pod č. j. 9482/2012-22)

Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku (dále Desatero pro rodiče) je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.

Byl vytvořen odborníky na předškolní vzdělávání a pedagogy z praxe a je určen Vám, kteří se zajímáte o vzdělávání svého dítěte.

Vstup do první třídy základní školy představuje pro dítě velkou životní změnu. Mění se role dítěte, prostředí, dospělí i vrstevníci, denní program, náplň činnosti, nároky i požadavky. Aby dítě mohlo zvládnout tuto náročnou situaci bez vážnějších problémů, mělo by být nejen dostatečně vývojově a sociálně zralé, ale také dobře připravené.

Materiál nabízí základní přehled toho, co by mělo Vaše dítě zvládnout před vstupem do základní školy. Jsou zde zachyceny výchovné a vzdělávací předpoklady. Mějte však na zřeteli, že zrání dítěte je nerovnoměrné. Každé dítě nemusí všech parametrů dosáhnout, ale může se k nim přiblížit.

Přehled základních dovedností propojuje a sjednocuje cíle rodiny a školy. Proto je velmi důležitá naše vzájemná spolupráce.

Text Desatera si můžete stáhnout z přiloženého souboru – Desatero pro rodiče

UPOZORNĚNÍ

Mateřská škola (detašované pracoviště Síčka 1a) je z důvodu zvýšení bezpečnosti dětí
po celý den zabezpečena

V době příchodu a rozcházení dětí umožní vstup do MŠ bezpečnostní kód
6:30 – 8:30h – příchod dětí
12:15- 12:45h a 14:30 – 16:30h – rozcházení dětí

Mimo uvedenou dobu bude MŠ uzamčena

Vážení rodiče, prosíme o pečlivé prostudování  Školního řádu MŠ.